fbpx

EST
ENG

pexels-ayşenaz-bilgin-17462044

Aasta 2024 – Pöördeline Aasta Inimkonna jaoks – Ehk Teekond Tagasi Armastusse

Tegin alles hiljuti “Ava Oma Silmad” vol.4 webinari, kus rääkisin sellest, mis ootab meid ees uuel aastal. See saab olema ilmselt üks kõige maagilisemaid aastaid, mida sa siiani elus oled kogenud. Näen väljaliselt, kuidas piirangute väli hakkab hajuma ja sinu kõige metsikumad unistused võivad saada reaalsuseks. Seega, kui sa vana-aasta õhtul paned seekord oma unistusi kirja, siis palun ära ole tagasihoidlik. Sinu isiklik laenuvaba unistuste kodu? Püha Suhe? Finantsvabadus? Täiuslik tervis? Imed? Kõik need on võimalikud. Miks, sest on avanemas värv või portaal, ükskõik, kuidas me seda nimetame, mis lubab sul sellest läbi minna, unistuse maale.Aga mida me vajame selleks, et sellest väravast sisse astuda?

Tegelikult on see üsna lihtne: me peame armastuse enda sees uuesti üles leidma. Ja see on protsess, mida mina olen selle aasta augustist alates käinud. Kõigepealt viis see protsess mind kohta, kus ma läksin armastusest väga kaugele. Jõudsime koos abikaasaga suhtes kohta, mis viis meid lahku. Ja siis 1,5 kuud hiljem jõudsime tagasi kohta, kus me saime jälle kokku aga nüüd juba uuel viisil. Sest see, mis toimis vanas energias enam ei toimi. Astusime “Armastuse Õppetunni” meistriklassi.

Meil on kaks kõige olulisemat asja, mida me siin elus vajame: turvatunne ja olla tingimusteta armastatud. Mõistsin abikaasast lahus oleku ajal, et ma ei ole teda tegelikult mitte kunagi tingimusteta armastanud. Minu armastusel olid kogu aeg erinevad tingimused: ära joo kogu aeg kohvi, ära suitseta nii tihti, hoolitse enda eest rohkem, ole rõõmsam jne. Ja samas nägin, kuidas meie suhte algus aastatel minu abikaasa oli mind armastanud koos kõigega, mis ma olin ja see oli andnud mulle võimaluse saada järjest rohkem iseendaks ja koorida maha palju kihte, mis polnud mina ise. Sest mina ei armastanud ennast sellisena nagu ma olin. Lõpetasin esimese kolme aastaga juuste värvimise, võtsin maha kunstküüned, kandsin vähem meiki ja minu seest hakkas avalduma palju seda, mida ma tänaseks maailmaga jaganud olen. Olin armastatud ja vastuvõetud sellisena, nagu ma olin. Aga mina ei suutunud sajaprotsendiliselt vastata talle samaga. Kuigi ma imetlesin ja armastasin teda palju, oli minu sees aktiivne ikkagi üks karm sisemine kriitik, kes omaenda kriitika pritsis kogu aeg väljapoole.

Nüüd armastuse meistriklassis olles, õpin ka mina tingimusteta armastama, nii teda, kui ennast. Vaatlen igat olukorda, mis tekitab minus ärritust ja küsin endalt, miks? Miks ma ei saa lihtsalt armastada ja lubada tal olla, sest ainus, mida me igaüks soovime, on olla armastatud ka koos oma nõrkustega. Ka siis, kui me oleme vihased ja kurjad, ei soovi me, et meid saadetakse üksinda oma tuppa, vaid, et meile öeldakse, et me oleme okei ka koos oma viha, kurbuse ja ärritusega. Ma õpin ka seda, et mitte miski väline ei saa võtta ära minult minu sisemist rahu. Mitte miski, mida teeb keegi teine, ei oma minu üle enam võimu. Sest ma õpin armastama ka iseennast. Seega, kui mu abikaasa teeb midagi sellist, kus mulle tundub, et ta ei armasta mind piisavalt või ei hooli minust, siis ma õpin seda, et ma ei vaja kedagi välist iseennast armastama ja ütlema mulle, et ma olen piisav. Kui meil on endal olemas sisemine toide ehk enesearmastus, siis me saame välja tulla “vampiiri armastusest” – kus andmise asemel, me hoopis võtame. Anname nüüd teisele täielikult ruumi olla tema ise ja samas anname ke iseendale selle ruumi, samal ajal. Sest hetkel oleme me olnud juba aastatuhandeid mitte vabas armastuses, vaid vampiiri armastuses. Ja vampiiri armastus paneb meid kannatama. Lugesin hiljuti midagi väga ilusat: armastus ja vabadus peavad käima käsikäes. Ehk see inimene, kes on minu kõrval peab tundma ennast täiesti vabana ja ka mina pean ennast tundma vabana, olla täielikult mina ise. Sest armastus ilma vabaduseta on kiindumus ja vabadus ilma armastuseta on põgenemine.

Toon sulle ühe näite sellest, kuidas armastus toimib praegu: kujutle korraks lauljat, kes oma imekauni häälega rõõmustab tuhandeid või sadu inimesi. Kui ta ennast ise ei armasta, on ta vampiir, kes kogub inimestelt imetluse ja armastuse energiat, sest ilma nende imetluseta langeb ta masendusse. Ta vajab järjest suuremat uut doosi, et tunda ennast armastatuna. Nii kõnnime ka meie läbi oma elude, suhtest suhtesse, otsides armastust endast väljastpoolt, sest lapsena ei õpetatud meid ennast armastama ja aktsepteerima koos kõigega, mida me oleme, tunneme, mõtleme ja kogeme. Ja nüüd on meil aeg see tee sinna tagasi üles leida.

Sellel hetkel, kui sa hakkad päriselt ennast armastama, hakkavad sinu elus kõik takistused sinu teelt kaduma. Sest elu hakkab armastama sind. Kõik sinu unistused saavad reaalsuseks. Ja nii lihtne see tegelikult ongi. Kõik muu in illusioon. Kõik negatiivne, mis meie väljas täna on, saab seal olla ainult sellepärast, et seal pole armastust. Vaesus, sõltuvused, haigused üksildus jne. Ja mida raskem sa arvad, et sind on sul endal armastada, seda keerulisem on sinu elutee. Ja kui sa hakkad ennast päriselt vastuvõtma ja armastama, siis hakkab sinu reaalsus sulle seda ka kohe peegeldama. Inimesi hakkab sinu poole tõmbama nagu magnetiga, sest tegelikkuses tahavad kõik ennast armastada ja see on nakkav.

Seega olen tänulik täna enda ümber kõigile, kes aitavad mul täna seda õppetundi läbida. Olen südames tänulik oma abikaasale, et ta juhatas meid siia sellesse kohta. Ja teen igas hetkes oma parima täna, et armastada ka teda, täpselt sellisena nagu ta on, koos kõigega, mis tal on. Ma soovin,et mitte keegi meist ei peaks peitma mitte ühtegi osa iseendast enam ühegi maski taha.

Ja see ongi see energia, mida uus aasta meile toomas on. Return to Love – ehk Tagasi Armastusse. Ja siis hakkavad kogu maailmas imed sündima! Ja osta endale külluses lotopileteid  – hoia kõik külluse ja imede väravad lahti.

Ja ära unusta kõige olulisemat – armastusel pole hinda!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga